سایت دکتر مظهری

نوزادان با وزن کم دوران کودکی پر چالشی دارند

 محققان در این مطالعه 200 نوزاد را که در سال 1986 میلادی با وزنی کمتر از وزن طبیعی در نیوزلند متولد شده بودند، بررسی کردند.

نتایج این مطالعه نشان داد : نوزادانی که با وزن پایین تر از وزن طبیعی متولد شدند در خردسالی از نوزادان با وزن طبیعی کوتاه قدتر بودند، دوستان و موفقیت کمتری در تحصیل داشتند اما این تفاوت ها در دوران 20 سالگی بر طرف شد.

ˈبرایان دارلوˈ سرپرست محققان در دانشگاه ˈاوتاگوˈ در کانادا اعلام کرد: در حالی که نوزادان متولد شده با وزن پایین تر از وزن طبیعی از نظر اجتماعی منزوی تر بودند و از نظر تحصیلی فعالیت کمتری داشتند اما در بزرگسالی به اندازه نوزادانی که با وزن طبیعی متولد شده بودند، خوشحال بودند و کیفیت زندگی آنها نیز برابر دیگر افراد جامعه بود.

وی گفت: این مطالعه نشان می دهد که نوزادان کم وزن به رغم چالش های دوره کودکی باز هم توانایی حل مشکلات و داشتن یک زندگی خوب را دارند.

مطالعات قبلی نشان داده بود، نوزادانی که با وزن پایین تر از وزن طبیعی متولد می شوند عموما در عملکرد ذهن و مسایل احساسی و رفتاری با مشکل مواجه می شوند اما مطالعه جدید نشان می دهد که این نوزادان در دوره بزرگسالی شرایط بهتری دارند.

با این وجود محققان اعلام کردند که در مرحله بعدی مطالعه خود می خواهند شرایط سلامت نوزادان با وزن کمتر از وزن طبیعی را تا کهنسالی بررسی کنند.

 

  منبع : ایرنا

 

 

 

 

 

 

 

حاضرین در سایت

9  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

آمار سایت

بازدیدکنندگان
186
مطالب
817
پیوندها
17
بازدیدهای محتوا
2636078