سایت دکتر مظهری

پنج خواص سلامتی آوکادو

درخت آوکادو در مناطق گرم و استوایی می روید و میوه ای سبز رنگ با هسته ای درشت دارد.

در این گزارش به پنج خواص حیرت انگیز آوکادو اشاره شده است.

***سلامت قلب

آوکادو حاوی مواد شیمیایی گیاهی beta-sitosterol است که به حفظ سطح کلسترول سالم کمک می کند.

این میوه مملو از چربی اشباع نشده است و طبق اعلام انجمن قلب آمریکا مصرف متعادل چربی های اشباع نشده به جای چربی های اشباع شده و چربی ترانس به کاهش کلسترول بد (LDL) کمک می کند.

***سلامت چشم

مصرف آوکادو همچنین برای سلامت چشمان مفید است زیرا این میوه حاوی «لوتئین کاروتنوئیدها» (carotenoids lutein) و «زواگسانتین» (zeaxanthin) است که هر دو آنها موجب سالم نگاه داشتن چشمان با افزایش سن می شوند و نیز خطر ابتلا به «دژنراسیون ماکولا» را که علت اصلی از دست دادن بینایی در سالخوردگی است کاهش می دهد.

***رشد و تکامل

همچنین هر نصف آوکادو حاوی 3.5 گرم چربی اشباع نشده است. مطالعات نشان داده اند که چربی اشباع نشده برای رشد و تکامل مناسب سامانه مرکزی عصبی و مغز در جوانان حائز اهمیت است.

***فشار خون

آوکادو فاقد سدیم است و به کاهش فشار خون کمک می کند. آوکادو همچنین دارای مقدار مناسبی پتاسیم است که این ماده نیز به پایین آوردن فشار خون کمک می کند. مطالعات نشان داده اند زمانی که آوکادو به جای چربی های دیگر (مانند کره و مایونز) مصرف می شود، می تواند به کنترل فشار خون کمک کند.

***کاهش وزن

آوکادو سرشار از چربی سالم است که هضم آن در بدن طول می کشد و باعث می شود که فرد احساس سیری کند. در نتیجه فردی که آوکادو می خورد کمتر احتمال دارد به مصرف تنقلات روی آورد.

علاوه بر این آوکادو مملو از مواد مغذی حاوی 20 نوع ویتامین، مواد معدنی و مواد مغذی گیاهی است که به ویژه برای افرادی که می خواهند مصرف کالری خود را کاهش دهند و در عین حال تمام مواد مغذی را در بدن خود حفظ کنند، مفید است.

 

 منبع : ایرنا

 

 

 

حاضرین در سایت

14  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

آمار سایت

بازدیدکنندگان
201
مطالب
818
پیوندها
17
بازدیدهای محتوا
2692707