سایت دکتر مظهری

براي درمان يك معلم پراسترس و بسيار لاغر توصيه‌اي بفرماييد.

  اولين توصيه بنده به اين معلم فرهيخته فرهنگي، ريشه‌يابي و ريشه‌كني علل اضطراب و استرس دايمي‌شان مي‌باشد. تا زمانيكه اين عارضه را دارند ترشح هورمون‌هاي استرس ذخاير انرژي ايشان را به هدر مي‌دهد و اجازه بازسازي و ترميم جسم و آرامش جان را دچار ناكامي مي‌نمايد. دومين مسأله، خود ارزيابي در قبال عوامل متعدد و مختلف تأثيرگذار مي‌باشد كه به قسمتي از آنها به شرح زير اشاره گرديده است.

مرحله اول:

الف- دريافت ناكافي مواد مغذي انرژي‌زا و غير انرژي‌زا (درشت مغذي‌ها و ريز مغذي‌ها) نسبت به مصرف روزانه.

ب- اجتناب از مصرف ميوه و سبزيجات يا گوشت و لبنيات و دانه‌ها و مغزهاي روغني‌ يعني عدم تنوع در مصرف گروه‌هاي غذايي.

ج- ابتلا به خشكي مزاج يا هموروئيد يا بيماري‌هاي دهان و دندان و معده و روده، كبد و پانكراس.

مرحله دوم:

جذب ناكافي تحت تاثير داروهاي مصرفي مثل آنتي‌اسيدها، ضد تشنج‌ها، ضد افسردگي‌ها، ملين‌ها (مسهل‌ها) و آنتي‌بيوتيك‌ها يا بيماري و جراحي انجام شده، اسهال مزمن، ابتلا به انگل، اختلالات معده و روده‌ها، بيماري‌هاي عفوني مزمن، ديابت كنترل نشده و پركاري تيروئيد.

مرحله سوم:

افزايش دفع عوامل مغذي و عدم پاسخ گويي به نيازهاي افزون شده تحت تأثير خونريزي‌ها، تخليه آبسه و زخم‌هاي مختلف، دياليز و غيره.

مرحله چهارم:

بي‌اشتهايي تحت تاثير كم‌خوني‌ها و نيز تخليه شدن ذخاير بدن از ويتامين‌هاي و مواد معدني به علت كم خوري‌هاي مداوم.

مرحله پنجم:

تغذيه درماني بصورت سيستماتيك و تدريجي بعد از رفع عامل تاثيرگذار پيش گفت و سپس تغذيه روزمره را بايد از مواد و گروه‌هايي انتخاب نماييد كه مورد علاقه و پسند مي‌باشد و به همان مقداري در آغاز بسنده گردد كه با ميل و رغبت تناول مي‌شود. منتهي دفعات تغذيه را بايد نسبت به گذشته افزايش داده و به تدريج با شروع عكس‌العمل مثبت بدن با رعايت تعادل به افزايش مقدار و نوع غذاي‌ خود اقدام نمود. ضمناً جهت حمايت درمان‌هاي آغاز شده، خواب زود هنگام شبانه و عدم حذف وعده‌هاي سه گانه اصلي (صبحانه، نهار و شام) و افزودن سه ميان‌وعده را نيز نبايد از نظر دور بداريد و همچنين با مشورت متخصص مورد اعتماد از مكمل‌هاي غذايي كه احتمال داده مي‌شود به سهولت از طريق تغذيه روزمره قابل تامين سريع نباشند، مكمل درماني را نيز آغاز نماييد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حاضرین در سایت

15  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

آمار سایت

بازدیدکنندگان
72
مطالب
791
پیوندها
17
بازدیدهای محتوا
2374203