سایت دکتر مظهری

آیا مصرف قرص های لاغری خطرناک است ؟

در مورد مصرف قرص های لاغری باید به نکات زیر توجه کرد ؛

دکتر سید ضیاءالدین مظهری در مورد استفاده از قرص های لاغری تأیید شده و معتبر که باید به توصیه پزشکان مصرف شود، برای افرادی تجویز می‌شود که نمایه توده بدنی آنها بالاتر از ۳۰ باشد؛ یعنی افراد باید در مرحله چاقی درجه ۲ قرار داشته باشند و به بیماری خاصی هم مبتلا نباشند. تبلیغات گسترده و فریبنده سایت‌های تبلیغاتی و شبکه‌های ماهواره‌ای درحالی به مصرف چشمگیر انواع قرص های لاغری در کشور دامن زده است که متخصصان با صراحت بر بی اثر بودن و عوارض خطرناک قرص های لاغری تأکید دارند.

دکتر مظهری اذعان داشتند ؛ اغلب قرص های لاغری که معمولاً هم از سوی مردم خودسرانه مصرف می شوند، کاهش آب بدن در کوتاه مدت را به دنبال دارند. از این رو مصرف کنندگان تصور می کنند که داروهای لاغری اثر مطلوب به دنبال داشته اند؛ بی آن که بدانند چگونه سلامتی خود را به بازی گرفته اند.

بهترین و مفیدترین روش ها برای لاغری و تناسب اندام پرهیز از مصرف هله هوله...، تغذیه مناسب، ورزش مداوم و بهره مندی از نظرات پزشکان و متخصصان است.

دکتر سید ضیاءالدین مظهری تاکید داشتند ؛ به هیچ وجه قرص های لاغری را از آرایشگاه ها، باشگاه های ورزشی، عطاری ها و سوپرمارکتها مخصوصا سفارشات تلفنی و اینترنتی عرضه شده توسط موتور سواران؛ خریداری نکنید چرا که داروها فقط بنابر ضرورتی و با تشخیص متخصص از داروخانه ها، تهیه و مصرف شود. در حال حاضر تعداد اندکی از قرص های لاغری موجود در بازار از سوی سازمان های معتبر تأیید شده اند که مصرف آنها نیز برای مدت کوتاهی مجاز است، بیشتر قرص های لاغری  نیز قرص های ضداشتها هستند که باید از سوی پزشکان و به مقدار لازم تجویز شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حاضرین در سایت

21  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

آمار سایت

بازدیدکنندگان
72
مطالب
791
پیوندها
17
بازدیدهای محتوا
2374210