سایت دکتر مظهری

روش کم کردن وزن در افراد پراشتها به چه شکل است ؟

در رژیم غذایی کاهش وزن در افراد پراشتها دکتر سیدضیاءالدین مظهری توصیه داشتند ؛

افراد پراشتها هرچه می‌خواهند، گوشت، مرغ، تخم‌مرغ، خامه، سوسیس، کالباس و ... مصرف کنند اما منابع قندی را به هیچ‌وجه میل نکنند در حالی که با رژیم غذایی کاهش وزن افراد پراشتها لاغری غلط، سوخت ناقصی در بدن ایجاد می‌شود که به ترکیبات کتون تبدیل و مانع جذب اسید اوریک خواهد شد. انباشت اسید اوریک هم زمینه ابتلا به نقرس را در کاهش وزن افراد پر اشتها به وجود می‌آورد و آنها را دچار حمله‌های نقرس می‌کند. همچنین بدن آنها با افزایش ترکیب‌های اوراتی و ابتلا به سنگ‌های اوراتی در کلیه روبرو می‌شود و ریزش شدید مو به سراغشان می‌آید و تنفس و دهانشان بوی بدی می‌گیرد. دکتر مظهری تاکید داشتند ؛ علاوه بر این، در فاصله‌ای کوتاه، مکانیسم‌های زنجیره‌ای بدن این افراد به کار می‌افتد، به این ترتیب سوخت پایه‌ای تحلیل می‌رود، مصرف سوخت بدن کاهش پیدا می‌کند، آب بدن تخلیه می‌شود و در نهایت زمانی که فرد با وجود این هشدارها به تغذیه خود توجه نمی‌کند، دچار ولع خوردن می‌شود و بدون اراده و کنترل شروع به پرخوری می‌کند.

برای از بین بردن این انباشته‌ها هم به صرف زمان نیاز است و باید به‌تدریج و با توجه به سن، جنس و وضعیت جسمانی افراد روش‌های لاغری به کار برده شود. به‌عنوان مثال، بهترین میزان کاهش وزن افراد پراشتها در طول هفته و بنا بر شرایط هر فرد بین 250 تا یک کیلوگرم است و مسلم است که مثلا کاهش 250 گرم وزن در طول هفته بهتر از 350 گرم است زیرا هرچه وزن آرام‌تر کاسته شود تا تمام نیازهای بدن فرد تامین شود، این فرآیند با سلامت و صحت بیشتری طی خواهدشد.

دکتر مظهری به افراد پر اشتهایی که قصد کاهش وزن دارند، توصیه داشتند ؛ به حفظ طراوت، زیبایی و سلامت هرچه بیشتر خود توجه کنند و به یاد داشته باشند که نوع چاقی و نحوه برخورد با آن، در هر فردی متفاوت است و نباید بی‌مهابا هر روش لاغری را برگزید.

روش دیگری که بهتر است برای کاهش وزن در افراد پراشتها دنبال کرد، این است که موادغذایی مصرفی در طول یک هفته و زمان مصرف آنها را که به دنبال احساس گرسنگی یا سیر بودن میل می‌شود، یادداشت کرد و با پایان یک هفته و مراجعه به موارد یادداشت شده، به این نکته توجه شود که مصرف موادغذایی متفاوت یا دسرها و میان‌وعده‌ها، به دلیل احساس گرسنگی و نیاز بدن بوده است یا نه تا به این ترتیب فرد به دلایل چاقی خود پی ببرد. واقعیت این است که خوردن مازاد بر نیاز بدن شاید در لحظه خوشایند باشد اما به دلیل افزایش سایز ناحیه پهلو، ران، نشیمنگاه و... چاقی و عوارض آن را به دنبال خواهدداشت. مهم‌تر اینکه چاقی بیماری خزنده‌ای است که برای انواع بیماری‌های خطرناک مراسم فراخوان برگزار می‌کند. با تحلیل عواملی که باعث افزایش وزن و چاقی فرد می‌شود، این نتیجه به دست می‌آید که هله‌هوله‌ها چیزی به جز انرژی به بدن نمی‌رساند و منفعتی برای بدن ندارد.

به همین منظور دکتر مظهری برای کاهش وزن در افراد پر اشتها توصیه داشتند ، مصرف آب به جای نوشابه و آبمیوه‌ها، مصرف بیشتر سبزی‌های خام و پخته و خوردن غذاهای آبپز، بخار‌پز و کبابی به جای غذای سرخ‌شده کمک می‌کند تا بدن در مسیر سلامت پیش رود و تناسب اندام، زیبایی واقعی و طول عمر به‌دست آید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حاضرین در سایت

24  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

آمار سایت

بازدیدکنندگان
71
مطالب
791
پیوندها
17
بازدیدهای محتوا
2368022