سایت دکتر مظهری

چندین سال است که از قرص کاربامازپین استفاده میکنم، از وقتی به دستور دکترم قرصم را بیشتر کردم ( از یک عدد به سه عدد) رو به چاقی گذاشتم، آیا این یک تصور است یا واقعا مصرف این قرص عوارض این چنینی دارد؟

 

لطفا راهنمایی کنید چونکه از وزن 3-82الان به 97 رسیدم ، قدم 175 وسنم 37 است. البته اعتراف میکنم که پرخوری عصبی هم دارم طوریکه باید کاملا سیر شوم تا راضی شوم....

با تشکر

 

پاسخ:

گرچه یکی از عوارض جانبی  این  دارو احتباس آب میباشد ولی بیشترین علت اضاف وزن۲۴ کیلوی شما بعلت پرخوری عصبی  شما میباشد برای جلوگیری از ادامه افزایش وزن وکاهش تدریجی از وزن فعلی توصیه وتاکید میگردد:

الف. غذا روزمره خودتان را باسرعت کمتری میل نمایید ولقمه های کوچک تری برداشه  وخوب جویده وکاملان بزاق خود آغشته نموده وبا فاصله گذاری بیشتر ی لقمه بعدی را بردارید

ب.ازمیل کردن هله هوله خودداری کرده ومیزان مصرف نمک راچه مستقیم وچه غیرمستقیم به حداقل ممکن برسانید

ج .هر روزنیم ساعت پیاده‌روی  درداخل آب اگرزانو درد دارید وگرنه در زمین صاف اینکار را انجام بدهید 

د. در روز معینی در  هفته با ترازوی ثابتی صبح ناشتا بعد ازتخلیه مثانه وروده ها وزن خودرا تعین ومیزان کاهش محیط شکم در ناحیه ناف رانیز با سانتی متر اندازه گیری کرده یادداشت نمایید ،بعد از ۲ماه نتایج بدست آمده را اعلام دارید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حاضرین در سایت

20  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

آمار سایت

بازدیدکنندگان
41
مطالب
741
پیوندها
17
بازدیدهای محتوا
1739571