سایت دکتر مظهری

مصرف الكل آسيب هاي جبران ناپذيري به بدن وارد مي كند

دكتر سيدضياء الدين مظهري اظهار داشت:اتيل الكل( الكل اتيليك )سمي نيست و در امور پزشكي يا آزمايشگاه ها مورد استفاده قرار مي گيرد اما متيل الكل (الكل متيليك) سمي است و مصرف آن بر روي اعصاب تاثير مي گذارد و مي تواند عامل ايجاد نابينايي يا ايست قلبي شود.
وي گفت: محل تجزيه و اكسيداسيون الكل هاي سمي و غيرسمي كبد است و شرب آن سبب بروز كبد چرب و مسموميت در افراد مي شود.
دكتر مظهري ادامه داد: افراد بايد از مصرف الكل به ويژه الكل هاي دست ساز كه ممكن است آلودگي هاي متيل الكل داشته باشد، دوري كنند. متيل الكل سمي بسيار خطرناك است كه سبب بروز نابينايي هاي غيرقابل علاج در افراد مي شود.
دكتر مظهري توضيح داد: قندهايي مانند نشاسته و گلوكز مي تواند به الكل اتيليك تبديل شود و الكل متيليك نيز از چوب ايجاد مي شود كه در بسياري از الكل هاي دست ساز ممكن است تركيباتي از آن وجود داشته باشد و مصرف آن سبب عوارض غيرقابل جبران شود.
وي در مورد خطرناك بودن الكل گندم گفت: هر نوع الكلي به دليل اين كه ممكن است تركيباتي از الكل متيليك به همراه داشته باشد، مي تواند عوارض جانبي براي مصرف كنندگان ايجاد كند و اين خطرات تنها شامل الكل گندم نمي شود.
دكتر مظهري افزود: به طور كلي الكل جزو مسكرات است وبراساس آموزه هاي ديني و علم پزشكي نبايد مصرف شود.همچنين از نظر علمي نيز ثابت شده است كه الكل مادر بسياري از بيماري ها است و مي تواند عامل بروز بسياري از جنايات و ناهنجاري هاي اجتماعي باشد.

 

حاضرین در سایت

7  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

آمار سایت

بازدیدکنندگان
348
مطالب
851
پیوندها
17
بازدیدهای محتوا
3349072