سایت دکتر مظهری

کارمندان چاق، هشدار در زمینه بی‌تحرکی را جدی بگیرید

 دکتر سیدضیاءالدین مظهری عنوان کرد: برخی از افراد هنگام کار فعالیت بدنی زیادی ندارند و عموما پس از مدتی اگر بیرون از محیط کار ورزش نکنند، اضافه وزن پیدا می‌کنند و به چاقی‌های شکمی گرفتار می‌شوند.

 

 وی ادامه داد: این افراد می‌توانند در محل کار خود حتی پشت میز برای جلوگیری از چاقی ورزش کنند، به این صورت که عضلات ساق، ران، باسن و شکم را چند دقیقه از روز منقبض و منبسط کنند تا به واسطه آن انرژی‌های زائد خود را مصرف کنند.

 

 دکتر مظهری راه رفتن در آب استخر را یکی از ورزش‌های بسیار مفید برای لاغری معرفی کرد و گفت: این فعالیت‌ علاوه بر این‌ که انرژی زیاد مصرف می‌کند از فشار آوردن به مفاصل پا جلوگیری می‌کند که سلامتی مفاصل و لاغری را به ارمغان می‌آورد.

 

این متخصص تغذیه جذب انرژی از مواد غذایی را در چاقی‌ افراد موثر دانست و افزود: عدم تعادل در مصرف انرژی و استفاده از آن باعث بروز چاقی می‌شود و ما باید با برقراری این تعادل از چاقی پیشگیری و یا به مرور زمان آن را برطرف کنیم.

 

 وی رژیم‌ها و تصمیمات خودسرانه برای تغذیه را بی‌تاثیرعنوان کرد و گفت: حذف وعده‌های غذایی به خصوص صبحانه و یا ترکیباتی چون نان، غلات، حبوبات از سفره غذایی از اقدامات نادرست برای لاغری بوده وغیرعلمی است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حاضرین در سایت

24  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

آمار سایت

بازدیدکنندگان
348
مطالب
851
پیوندها
17
بازدیدهای محتوا
3349705