سایت دکتر مظهری

افراد در هوای آلوده حتی در صورت تشنه نبودن، مایعات مصرف کنند

دکتر ˈسیدضیاء الدین مظهریˈ به مردم توصیه کرد حتی در صورت تشنه نبودن، آب سالم را جرعه جرعه بنوشند چراکه سموم ناشی از آلودگی هوا در آب حل شده و از طریق ادرار و عرق دفع می شود.

وی در ادامه به وضعیت بیماران کم خونی در آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: مبتلایان به کم خونی باید به طور جدی از تردد در هوای آلوده پرهیز کنند چراکه در این شرایط در معرض حملات رادیکال های آزاد بدن قرار می گیرند.

دکتر مظهری افزود: رادیکال های آزاد (مولکلول هایی که برای سلامت بدن مضر بوده و منجر به عوارضی مانند سرطان، حمله قلبی و ضعف سیستم ایمنی بدن می شوند) ، بهتر جایگزین عناصر بدن می شوند.
وی خاطرنشان کرد: بنابراین افرادی که دارای کمبودهای آهن، کلسیم و منیزیم و روی هستند نباید در معرض هوای آلوده قرار بگیرند.

متخصص تغذیه و مدیر گروه تغذیه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: با توجه به افزایش آلاینده ها، رادیکال های آزاد و سموم در هوا، به تمام مردم توصیه می شود که تغذیه خود را بهبود بخشیده و از غذاهای حاوی آنتی اکسیدان (ترکیبات غذایی که باعث از بین بردن رادیکال های آزاد می شوند) مانند میوه ها و سبزی استفاده کنند.

دکتر مظهری گفت: گنجاندن میوه های حاوی ویتامین C مانند پرتقال ، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند اما با توجه به شدید آلودگی هوا توصیه می شود ترددها به حداقل میزان ممکن خود برسد.

وی خاطرنشان کرد: افراد در معرض آسیب مانند سالمندان، کودکان و بیماران ، واکنش و حساسیت های شدیدتری در هوای آلوده از خود نشان می دهند.

 

 

 

 

 

 

 

حاضرین در سایت

12  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

آمار سایت

بازدیدکنندگان
354
مطالب
855
پیوندها
17
بازدیدهای محتوا
3403937