سایت دکتر مظهری

بستنی های جدید بی خطر نیستند

بستنی سالم نه تنها قسمتی از انرژی و پروتئین مورد نیاز روزانه بدن را تامین می کند، بلکه ویتامین های ضروری و مفید را نیز به بدن می رساند.

در عین حال، اگر بستنی بدون افزودنی های غیرمجاز رنگی و از نوع پاستوریزه باشد، به دلیل آنکه حاوی مواد لبنی است، تامین کننده کلسیم بدن نیز خواهد بود.به همین دلیل توصیه می شود بستنی در رژیم غذایی روزانه کودکان، به ویژه گروهی که به اندازه کافی شیر نمی خورند، قرار گیرد.

البته به افراد چاق یا کسانی که زمینه چاقی دارند، توصیه می کنم در مصرف بستنی احتیاط کنند. در عین حال، بستنی هایی که از خارج وارد می شوند، ممکن است تاریخ مصرفشان گذشته باشد.

در مورد استاندارد بودن مواد اولیه این محصولات هم نمی توان صد درصد مطمئن بود.در مورد بستنی های جدید که چند سالی است در بین جوانان و نوجوانان رواج پیدا کرده است هم باید گفت که این بستنی ها به دلیل حجم زیاد و کالری بالا، خطر اضافه وزن و چاقی را به شدت افزایش می دهند و به همین دلیل باید در مصرف آنها اعتدال را رعایت کرد.

حتی بسیاری از این بستنی ها افزودنی هایی مانند خامه و شکلات دارند که موجب پرکالری تر شدن بستنی می شود. بنابراین می توان نتیجه گرفت که بستنی های پاستوریزه کارخانه ای، مطمئن تر و سالم تر هستند.بستنی از قند، خامه و شیر پرچرب تهیه می شود و حاوی انرژی زیادی است. همچنین در انواعی از بستنی ها که شیرینی نیز به آن اضافه می شود، این انرژی به چند برابر می رسد، از این رو مصرف زیاد آن موجب بروز چاقی خواهد شد. بستنی باید بعد از غذای اصلی مصرف شود تا موجب احساس سیری در فرد نشده و به برنامه غذایی او لطمه ای نزند.

حاضرین در سایت

13  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

آمار سایت

بازدیدکنندگان
196
مطالب
818
پیوندها
17
بازدیدهای محتوا
2665961