سایت دکتر مظهری

مصرف قهوه موجب افزایش اضطراب و استرس می شود

قهوه حاوی آدنوزین است که نوشیدن یک یا 2 فنجان آن باعث تحریک پذیری مغز و جلوگیری از رکود سلول های مغز می شود ولی افراط در مصرف قهوه قدرت ذهنی را مختل می سازد.
یک متخصص تغذیه گفت: نوشیدن قهوه باعث بی خوابی های مداوم شب ها و به هم زدن ریتم شبانه روزی ساعت بیولوژیکی بدن و افزایش اضطراب و استرس می شود.
دکتر سید ضیاءالدین مظهری افزود: برخی از دانش آموزان تصور غلطی دارند که نوشیدن قهوه باعث بیداری شبانه و بالا بردن توان یادگیری آنها می شود.
وی گفت: نوشیدن قهوه باعث بی خوابی های مداوم شب ها و به هم زدن ریتم شبانه روزی ساعت بیولوژیکی بدن می شود. همچنین نوشیدنی های حاوی کافئین در طول مدت شبانه روز باعث افزایش اضطراب و استرس می شود و یادآوری مطالب آموخته شده را در زمان امتحان دچار مشکل می کند.
این متخصص تغذیه افزود: قهوه حاوی آدنوزین است که نوشیدن یک یا 2 فنجان آن باعث تحریک پذیری مغز و جلوگیری از رکود سلول های مغز می شود ولی افراط در مصرف قهوه قدرت ذهنی را مختل می سازد.
وی اضافه کرد: برای یک خواب آرام، پردامنه و آماده سازی مغز برای یادگیری بیشتر و یادآوری آسان تر می توان یک لیوان شیر، یک عدد سیب، هویج، یک دانه خرما و یک قاشق مرباخوری عسل قبل از خواب مصرف کرد.

 

 

 

حاضرین در سایت

32  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

آمار سایت

بازدیدکنندگان
356
مطالب
855
پیوندها
17
بازدیدهای محتوا
3437963