سایت دکتر مظهری

مصرف فست فودها و هله هوله موجب گرسنگی مکرر می شود

هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: مصرف فست فودها و تنقلاتی مانند چیپس موجب گرسنگی های کاذب و مکرر می شود. دکتر سید ضیاءالدین مظهری افزود: مصرف فست فودها و تنقلاتی مانند چیپس موجب گرسنگی های کاذب و مکرر می شود.
وی گفت: زمانی که نوجوانی، یک بسته چیپس 50 یا 70 گرمی را مصرف می کند، حدود700 کیلوکالری یعنی معادل یک سوم یا نصف کالری مورد نیاز روزانه یک مرد یا زن بالغ را گرفته ولی سیر نشده است.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: این نوجوان یک ساعت بعد گرسنه می شود و باید دوباره غذا مصرف کند و همین موجب اضافه وزن می شود.
دکتر مظهری گفت: افراد باید از رژیم متنوع و کامل که شامل همه گروه های اصلی غذایی مصرف کنند. مواد غذایی مانند شیر و لبنیات، نان و غلات، سبزی و میوه، تخم مرغ و گوشت های قرمز و سفید به حد تعادل باید در رژیم غذایی افراد باشد.
وی افزود: بهتر است، میوه و سبزی ها را در وعده های مختلف غذایی زیادتر مصرف کنند، چون این گروه موادغذایی کالری کمتری دارند و در وعده صبحانه مقداری خیار، گوجه فرنگی و میوه فصل مصرف کنند.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: میوه ها بهتر است به صورت کامل مصرف شود نه به صورت آبمیوه، چون میوه کامل حجم بیشتری دارد و احساس سیری بیشتری نسبت به آب آن به وجود می آورد.
دکتر مظهری گفت: سبزی خوردن یا سالاد کاهو بدون سس همراه با ناهار مصرف شود و در هنگام عصرانه نیز یک وعده میوه کامل و همراه با شام سبزی استفاده کنند.
وی افزود: وارد کردن میوه و سبزی به رژیم غذایی احساس گرسنگی را در افراد کاهش می دهد و به دلیل کم کالری بودن، به کاهش وزن هم کمک می کند.

 

 

 

 

حاضرین در سایت

21  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

آمار سایت

بازدیدکنندگان
348
مطالب
851
پیوندها
17
بازدیدهای محتوا
3349636