سایت دکتر مظهری

مصرف زیاد مواد شیرین باعث کم طاقتی و بی حوصلگی می شود

 مصرف زیاد مواد شیرین باعث خواب آلودگی، کم طاقتی و بی حوصلگی می شود و ولع افراد را به مصرف مواد قندی بیشتر می کند.
انواع شیرینی، کیک، آب نبات، نوشابه یا آبمیوه های شیرین شده، قهوه، کاکائو، سطح گلوگز خون را افزایش می دهند.افزایش سطح گلوکز خون موجب تحریک و ترشح بیشتر انسولین می شود که با سرازیر شدن انسولین به جریان خون سرعت انتقال گلوکز به درون سلول ها بیشتر می شود و باعث افت سطح قند خون و کاهش فشار خون می شود.

مصرف زیاد مواد شیرین باعث خواب آلودگی، کم طاقتی و بی حوصلگی می شود و ولع افراد را به مصرف مواد قندی بیشتر می کند.
دکتر سید ضیاءالدین مظهری افزود: انواع شیرینی، کیک، آب نبات، نوشابه یا آبمیوه های شیرین شده، قهوه، کاکائو، سطح گلوگز خون را افزایش می دهند.
وی گفت: افزایش سطح گلوکز خون موجب تحریک و ترشح بیشتر انسولین می شود که با سرازیر شدن انسولین به جریان خون سرعت انتقال گلوکز به درون سلول ها بیشتر می شود و باعث افت سطح قند خون و کاهش فشار خون می شود.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: افت سطح قند خون و کاهش فشارخون فرد را دچار خواب آلودگی، کم طاقتی و بی حوصلگی می کند و ولع آن را به مصرف مواد قندی بیشتر می کند که این موضوع نه تنها باعث کاهش یادگیری می شود بلکه زمینه چاقی و افزایش وزن را در فرد ایجاد می کند.
دکتر مظهری گفت: انجیر، انگور، پرتقال، زغال لخته، زردآلود، سیب، شاتوت، توت فرنگی و خرما در عملکرد مغز، اعصاب و سلامت کلی جسم تاثیر گذار است.
وی افزود: سبزی ها در سلامت بدن، عملکرد مغز و اعصاب تأثیر گذار است و توصیه می شود 500 تا 700 گرم یا 5 تا 7 واحد در روز به صورت خام یا پخته مصرف شود ولی سبزی هایی مانند اسفناج، ریحان، نعناع، کاهو، گل کلم، پیاز، چغندر، زنجبیل تازه، هویج، کرفس و شلغم اثر مؤثر و ویژه ای بر توان یادگیری دارد و باعث آرامش می شود.

 

 

 

 

حاضرین در سایت

15  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

آمار سایت

بازدیدکنندگان
348
مطالب
851
پیوندها
17
بازدیدهای محتوا
3349084