سایت دکتر مظهری

فست فودها باعث بی خوابی می شوند

مصرف انواع دسرها، شیرینی های خشک یا تر، تنقلات بی ارزش، نوشیدن بیش از حد قهوه، چای و فست فودها می تواند، موجب سوء تغذیه و بی خوابی می شود.
دکتر سید ضیاءالدین مظهری گفت: مصرف نامتعادل و نابه جا از چربی ها به خصوص چربی های اشباع مثل فرآورده های گوشتی همبرگر، سوسیس، کالباس و کله پاچه می تواند، خواب شبانه را مختل کند.
وی گفت: مصرف انواع دسرها، شیرینی های خشک یا تر، تنقلات بی ارزش، مصرف ناکافی آب و جایگزین کردن آن با انواع نوشابه های رنگی و گازدار و بی گاز، مصرف الکل، نوشیدن بیش از حد قهوه و چای با قند یا شکلات، شیرینی و از همه مهم تر، مصرف زیاد فست فودها می تواند، موجب سوء تغذیه و بی خوابی شود.

خوردن غذای سنگین باعث بی خوابی می شود


این متخصص تغذیه افزود: زمان شام خوردن، مقدار و کیفیت غذا یکی از عوامل تأثیرگذار در بی خوابی و بدخوابی است. هرچه دیرتر شام خورده شود و فاصله شام خوردن تا خوابیدن کمتر باشد، ریتم خواب آشفته تر می شود. غذای سنگین هم خواب را دچار مشکل می کند.
دکتر مظهری گفت: کسانی که شب ها دیر می خوابند و دیر از خواب بیدار می شوند، از 2 طریق زیان می بینند، یکی زمان ترمیم، بازسازی و دوم اینکه در طول روز خسته هستند و امکان حرکت و فعالیت روزانه مناسب را از دست می دهند.


مصرف بستنی، تنقلات، آجیل شور، نوشابه و قهوه باعث مشکلات گوارشی و کم خوابی می شود


وی افزود: توصیه می شود که افراد شام را حدود ساعت 8 شب بخورند و قبل از ساعت 11 شب نیز بخوابند تا خواب راحت تری داشته باشند. از خوردن بعضی مواد غذایی مانند کره گیاهی یا حیوانی، روغن های هیدوژنه ، جامد و گوشت های سرخ شده قبل از خواب بپرهیزند.
این متخصص تغذیه گفت: بهتر است از خوردن بستنی، کیک، شیرینی، تنقلات، آجیل شور، نوشابه ها، قهوه، چای و مواد غذایی حاوی مواد افزودنی رنگ دهنده و طعم دهنده و نگهدارنده در ساعات شب پرهیز شود.

 

 

 

 

حاضرین در سایت

80  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

آمار سایت

بازدیدکنندگان
348
مطالب
851
پیوندها
17
بازدیدهای محتوا
3349759