سایت دکتر مظهری

فواید فوق العاده فرآورده‌های پروبیوتیك

فرآورده‌های پروبیوتیك از تراكم باكتری‌های مضر در بدن جلوگیری می‌كنند یك متخصص تغذیه گفت: فرآورده‌های پروبیوتیك حاوی باكتری‌های مفیدی هستند كه مصرف آنها از تراكم باكتری‌های مضر در بدن جلوگیری می‌كند. سید ضیاءالدین مظهری اظهار داشت: میانگین سرانه مصرف شیر در ایران نسبت به استانداردهای جهانی پایین است و اگر این روند ادامه داشته باشد، می‌تواند در نسل‌های آینده مشكلات فراوانی از جمله مشكلات اسكلتی ایجاد كند. وی گفت: افراد از مصرف لبنیات پرچرب خودداری كنند به دلیل اینكه موجب افزایش كلسترول بد خون می‌شود و حالت ارتجاعی رگ‌ها را نیز كاهش می‌دهد.
همچنین در برخی مواقع موجب افزایش فشار خون می‌شود. این متخصص تغذیه اضافه كرد: اگر به لبنیات 30 تا 40 درصد خامه اضافه شود، موجب لذیذ و خوشمزه‌تر شدن آن می‌شود؛ اما درصد قابل‌توجهی از چربی آن در بدن ذخیره و موجب بروز بیماری‌های مختلف می‌شود. مظهری بیان داشت: كودكان می‌توانند از لبنیات پر چرب استفاده كنند اما بزرگسالان به‌ویژه افراد سالمند بهتر است از محصولات لبنی با چربی بسیار پایین و لبنیات پروبیوتیك استفاده كنند.

وی ادامه داد: فراورده‌های پروبیوتیك حاوی باكتری‌های مفیدی هستند كه پس از مصرف در روده ساكن می‌شوند و اثرات مفیدی در سلامت انسان دارند؛ این باكتری‌ها برای بدن مفید هستند و از تراكم باكتری‌های مضر در بدن جلوگیری می‌كنند

حاضرین در سایت

17  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

آمار سایت

بازدیدکنندگان
73
مطالب
794
پیوندها
17
بازدیدهای محتوا
2390543